Уся лінійка в одній таблиці
Bambu Lab ділить принтери на серії. A — відкриті принтери з рухомим столом для PLA, PETG і TPU. P — закриті корпусні принтери для ширшого кола пластиків. X і H — флагмани з активним підігрівом камери, фільтрацією повітря і двома соплами або системою зміни хотендів.
| Модель | Область друку, мм | Корпус | Сопло / стіл, °C | Ціна від* |
|---|---|---|---|---|
| A1 mini | 180×180×180 | Відкритий | 300 / 80 | $219 |
| A1 | 256×256×256 | Відкритий | 300 / 80 | $299 |
| A2L | 330×320×325 | Відкритий | 300 / 80 | $469 |
| P1S | 256×256×256 | Закритий | 300 / 100 | $399 |
| P2S | 256×256×256 | Закритий | 300 / 110 | $549 |
| X2D | 256×256×260, два сопла | Закритий, підігрів камери до 65 °C | 300 / 120 | $649 |
| H2S | 340×320×340 | Закритий, підігрів камери до 65 °C | 350 / 120 | $1199 |
| H2D | 325×320×325, два сопла | Закритий, підігрів камери до 65 °C | 350 / 120 | $1549 |
| H2C | 330×320×320, система Vortek | Закритий, підігрів камери до 65 °C | 350 / 120 | $2199 |
* Ціни офіційного магазину Bambu Lab (США) станом на жовтень 2026 року, без системи AMS. В Україні принтери продають офіційні реселери, і ціна в гривнях залежить від курсу, доставки й комплектації, тому порівнюйте пропозиції саме в них.
Серія A: A1 mini, A1 і A2L
A1 mini — для старту і дрібних виробів
Найдешевший вхід в екосистему. Принтер компактний, тихий і калібрується сам. Нюанс — маленька область 180 мм: шолом, органайзер чи великий корпус уже не вмістяться. Підходить для брелоків, фігурок, дрібних запчастин і навчання.
A1 — найкращий вибір для більшості новачків
Той самий принцип, але область 256 мм, як у старших моделей. За $80 доплати ви отримуєте майже втричі більший об'єм, тому для дому A1 вигідніший за mini. Обидва працюють з AMS lite на 4 котушки для багатоколірного друку.
A2L — великий друк за помірні гроші
Новинка серії з областю 330×320×325 мм: шолом для косплею чи великий корпус друкується однією деталлю. Сумісний і з AMS lite, і з AMS другого покоління. Нюанси: принтер займає 544×529 мм на столі, стіл гріється лише до 80 °C, а штатне сопло зі звичайної нержавійки, тож для пластиків з карбоном чи склом його треба замінити на загартоване.
Спільне обмеження серії A: немає корпусу, тому ABS, ASA та нейлон друкувати не варто — деталі загинатимуться й тріскатимуться. Якщо вам потрібні саме ці матеріали, дивіться серію P. Детальніше про пластики — у статтях про ABS і про ASA.
Серія P: P1S і P2S
P1S — перевірена робоча конячка
Закритий принтер, який став стандартом для ферм друку. Друкує PLA, PETG, ABS, ASA і з доопрацюванням інженерні пластики. Нюанси: це вже попереднє покоління, камера слабка, а штатне сопло не загартоване. Зате ціна знизилась до $399, а відновлені екземпляри в офіційному магазині продають ще дешевше.
P2S — оновлений P1S
Друге покоління серії: швидкість до 600 мм/с, потік хотенда до 40 мм³/с, загартоване сопло й шестерні з коробки, камера 1080p і стіл до 110 °C. Підтримує весь список від PLA до PA6-CF і PPA-CF. Доплата $150 до P1S окупається, якщо ви друкуєте композити чи багато працюєте на замовлення.
Як не переплатити: якщо вам потрібен корпус для ABS чи ASA, але ви не друкуєте композити, P1S закриває задачу. Якщо друк — це заробіток, беріть P2S.
X2D: два сопла за ціною середнього класу
Новий X2D пропонує те, що раніше було лише в дорогих моделях: два сопла, активний підігрів камери до 65 °C, фільтр HEPA H12 з вугільним фільтром, швидкість до 1000 мм/с і стіл до 120 °C. Друге сопло дає легкі розчинні або відламні підтримки та двоматеріальні деталі з мінімумом відходів на продувку.
Нюанси: область та сама, 256 мм. Допоміжне сопло має обмеження: TPU на ньому друкувати не рекомендують, а крихкі й абразивні пластики — з обережністю. Якщо вам не потрібні два матеріали в одній деталі й підігрів камери, P2S буде дешевшим.
Серія H: H2S, H2D і H2C
H2S — великий принтер для інженерних пластиків
Одне сопло до 350 °C, камера з підігрівом до 65 °C і найбільша в лінійці область 340×320×340 мм. Підходить для великих функціональних деталей з ABS, ASA, PC чи нейлону. Опційно доступний лазерний модуль.
H2D — «мала фабрика» з двома соплами
Два сопла до 350 °C, область 325×320×325 мм для одного сопла, друк PPS-CF і PPS-GF, сушіння філаменту в камері. Модульні доповнення: лазер на 10 або 40 Вт, різальний ніж і плотер. Має сенс для бізнесу, якому потрібні і друк, і гравіювання, і різання на одному пристрої.
H2C — максимум багатоматеріального друку
Флагман із системою зміни хотендів Vortek. Кожен колір чи матеріал може мати свій індукційний хотенд, тож при багатоколірному друку відходів на продувку набагато менше. Нюанси: ціна від $2199 без AMS, вага 32,5 кг, а всі заявлені переваги Bambu Lab рахує для повного комплекту з 6 хотендів і відповідних блоків AMS, тобто реальний бюджет вищий.
Як обрати під задачу
| Ваша задача | Що брати | Чому не дорожче |
|---|---|---|
| Перший принтер, PLA і PETG для дому | A1 | Корпус і два сопла для цих пластиків не потрібні |
| Дрібні вироби, мало місця | A1 mini | Якщо деталі менші за 18 см, більший стіл не знадобиться |
| Косплей, великі деталі з PLA | A2L | Велика область без доплати за корпус |
| ABS і ASA для техніки й вулиці | P1S | Корпус є, а композити не потрібні |
| Друк на замовлення, композити | P2S | Загартоване сопло й швидкість без флагманської ціни |
| Розчинні підтримки, два матеріали | X2D | Два сопла без переплати за великий об'єм |
| Великі деталі з інженерних пластиків | H2S | Велика гаряча камера без другого сопла |
| Друк плюс лазер і різання | H2D | Один пристрій замість кількох |
| Багато кольорів без відходів | H2C | Лише якщо багатоколірний друк — основа бізнесу |
Більше про загальні критерії вибору — у статті як обрати перший 3D-принтер.
Де найчастіше переплачують
- Combo з AMS «про запас». Багатоколірна система додає вартості й відходів на продувку. Якщо ви друкуєте переважно одним кольором, купіть принтер без AMS, а систему докупите пізніше: вона продається окремо.
- Флагман для PLA. X2D і серія H розкриваються на інженерних пластиках. Для PLA та PETG різниці в якості з A1 чи P2S ви майже не побачите.
- Велика область без потреби. Перевірте, які деталі ви друкуєте насправді. Більшість замовлень вміщується в 256 мм.
- Ігнорування відновлених принтерів. В офіційному магазині продають відновлені P1S, P2S і H2D дешевше за нові.
- Забуті витрати. Закладіть у бюджет запасні сопла, другу пластину, сушарку для філаменту і сам пластик. Чому сушка важлива — у статті про сушку філаменту.
Нюанси покупки в Україні
- Купуйте в офіційних реселерів: так ви отримаєте гарантію і європейську версію з живленням 220–240 В.
- Перевірте, що в комплекті є потрібна пластина та сопло, а для AMS — потрібна кількість блоків.
- Принтери Bambu Lab працюють через хмару, але мають локальний режим (LAN) і друк з флешки. Це важливо, якщо інтернет або світло нестабільні. Функція відновлення друку після відключення живлення є в сучасних моделях.
- Bambu Lab публікує дати підтримки оновлень для кожної моделі. Наприклад, для H2D оновлення функцій обіцяні до 25 березня 2030 року, а патчі безпеки — до 25 березня 2032 року.
Джерела
- Порівняння принтерів Bambu Lab (характеристики й терміни підтримки)
- Офіційний магазин Bambu Lab, розділ 3D-принтерів (ціни)
- Характеристики A2L
- Характеристики P2S
- Характеристики X2D
- Сторінка H2S
- Характеристики H2C
Ціни й комплектації змінюються, тому перед покупкою перевіряйте їх на сайті виробника або в реселера.
Не впевнені, який принтер вам потрібен?
У клубі 3D HUB майстри, які друкують щодня, підкажуть модель під ваші задачі й бюджет, а також допоможуть з налаштуванням після покупки.
Дізнатися про клуб